Випробування на дорослість

Випробування на дорослість

або урок у Верховній Раді  України…

Надзвичайно інтригуючий…Без попередньої спеціальної підготовки…

Всім думалось, що це звичайна екскурсія до столиці.  

   У рамках Всеукраїнського тижня права старшокласники  Новоселицької ЗОШ №3  відвідали Освітній центр Верховної Ради України. Вражало все. І архітектурна спадщина будинку Верховної Ради з майже 80-річною історією. І атмосфера, яка нагадувала галасливий мурашник, де в сесійній залі під куполом народні депутати приймають закони, в коридорах чатують журналісти на добрі новини, беруть інтерв’ю у народних обранців на злободенні для українців теми. На спеціальних пресмайданчиках виступають керівники фракцій, і не тільки, аби донести до суспільства свій месидж щодо ймовірності зняття мораторію на продаж землі, перегляду порядку призначення субсидій для населення, закінчення війни на Сході нашої країни …

А нас вже чекала екскурсовод Ганна Олександрівна, яка розповіла, коли і як будувалась споруда, які особливості художнього оформлення інтер’єрів, про особливі реліквії українського парламенту. До прикладу художнє полотно «Державотворення», написане Заслуженим художником України Олексієм Куляковим до 10-ої річниці вільної України, на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності. Занесена до Національного реєстру  рекордів карта «Україна-разом!», до вишивання якої було задіяно більше шести тисяч людей! Державний прапор розміром вісім на чотири метри, внесений у сесійну залу в  день проголошення незалежності і який зараз зберігається у скляному коробі для огляду  всіх бажаючих.  Для сьогоднішнього дня ніби нічого особливого, а тоді… тоді було  зовсім інше державне- синьо- червоне  полотнище і наявність знамена синьо-жовтих кольорів символізувало розрив з тоталітарною системою і початок, а точніше продовження історії українських державотворчих процесів…

Але найнеочікуванішим був урок! Це справжній урок нової української школи. Респект тим, хто його організовував і готував. Лише невеличкий штрих щодо технічного і матеріального забезпечення. У приміщенні класу відразу працювало сім проекторів, при одночасному включенні яких здавалось, що ми є учасниками всього того, що було у відображенні на стінах-екранах : діяльності найвищого законодавчого органу країни, історії українського та світового парламентаризму.  А замість класичних парт тумби-столи, навколо яких сиділи поділені на групи діти. Кожна  грань такої  тумби  містить ненав’язливий напис-нагадування, який таким чином  привертає увагу до проблем, що стоять на порядку денному роботи парламенту. До прикладу «Боротьба зі зміною  клімату», «Ні голоду», «Інновації та інфраструктура», «Мир та праедливіть», «Партнерство заради сталого розвитку», «Відровідальне споживання», «Гендрна рівність»тощо.

Крім цього, кожен мав свій стілець, який за необхідності перетворювався на робочий стіл.

Спочатку була вікторина, присвячена Конституції –Основному закону нашої держави. Кожен витягував свій жереб-запитання, відповідь на яке була вислухана і за потреби скоригована Дашею (так вона себе представила) , «вчителем»-експертом. Далі учні працювали в групах над стадіями законодавчого процесу, після чого представник кожної презентував свій варіант процесу. І на завершення- малюнок-коментар «Верховна Рада України в майбутньому» . Це завдання потребувало не лише певних знань, але й  умінь креативно подати їх. Зі своїми проектами виступили Савка Анастасія (11 клас), Тодерішина Дар’я, Рудько Олександра (10 клас) , Нікітіна Анастасія (9 клас).

Найскладніше для мене, вчителя, було те, що я нічим не могла допомогти своїм учням. Повна самостійність! Лише спостерігала і слухала. І вони справились! Молодці! Достойно представили школу, район, область! Випробування на дорослість складено успішно.  Я пишаюсь вами, мої дорогі!

                                                                               Вчитель історії і правознавства

                                                                               С.І.Кучерява

Післямова.  Хочу подякувати всім, хто допомагав в організації і здійсненні поїздки.

Особливі слова подяки Жуку С.Д., працівнику «Приватбанку»,

Нікорич Д.В., лікарю Новоселицької районної лікарні,

Кольцюку М.М., начальнику Новоселицької залізничної станції,

Батькам Житарюк Д.М., Матвєєвій О.В.,

Кока С.А., директору Новоселицької ЗОШ.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>