ТИЖДЕНЬ ПРАВА

У Новоселицькій ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів, що в Чернівецькій області, в рамках Всеукраїнського тижня права, проходив цілий ряд заходів на правову тематику.
5 грудня проведена загальношкільна лінійка щодо Всеукраїнського тижня права, 6 грудня оформлена книжкова виставка, презентація видань про права людини та іншої літератури на правову тематику.

 
На протязі 7 – 9 грудня у школі працював правовий лекторій «Права та свободи людини», під час якого у 3 – х, 4 – х класах з лекцією «Права і свободи дітей в Україні» виступила учениця 9 – А класу Раца Тетяна, у 5 – х класах з лекцією «Економічні соціально – культурні права (освіта в Україні)» виступила учениця 9 – Б класу Гуменюк Адріана, у 6 – х, 7 – х класах з лекцією «Дотримання в Україні міжнародних стандартів з прав дитини» — учениці 9 – Б класу Баракова Інна та Кіореску Валерія, про історико–правові аспекти становлення прав людини в світі та в Україні у 8 – х класах розповіла учениця 10 – А класу Сороколітня Олена, у 9 – х та 11 класах з презентацією «Права й обов`язки людини в демократичному суспільстві» виступив учень 10 – Б класу Плачинта Олександр. Також в 11- х класах про політичні права та свободи: проблеми дотримання та захисту розповів учень 10 – А класу Скриндіца Стасій. А про інституцію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – учень 10 – Б класу Княгницький Олександр.
Слухачі лекторію: і вчителі і учні визначили високий рівень підготовки юних лекторів, змістовність і актуальність вибраних тем, про що свідчать численні відгуки в путівниках.

 
8 грудня для учнів 9 – х, 10 – х класів пройшло засідання круглого столу «Держава має почути дітей!» , у якому взяли участь депутат Чернівецької обласної ради, правозахисник, полковник Палій В.М., начальник відділу сім`ї, молоді і спорту Новоселицької райдержадміністрації Козубовський М.Г., начальник служби у справах дітей Новоселицької райдержадміністрації Михайлова С.С., районний нарколог Чижевська Л.Ф., директор школи Кока С.А., заступник директора з навчально – виховної роботи Швець З.М.
Яким чином діти повинні вчитись демократії, захищати свої права та інтереси, будувати своє майбутнє та майбутнє своєї держави, формувати активну життєву позицію? Ці та багато інших питань, що турбують сьогоднішню учнівську молодь, стали темою для обговорення учасників круглого столу.

 
Особливістю заходу було те, що про проблеми молоді та шляхи їх вирішення говорили в першу чергу учні, а дорослі виступали в якості експертів.
І гості і учні відзначили глибокі і цікаві за змістом виступи – презентації учнів 10 – А класу Сороколітньої Олени та 10 – Б класу Плачинти Олександра

На завершення учасники круглого столу звернулись до найвищих владних структур зі своїми пропозиціями щодо вирішення сучасних молодіжних проблем з надією отримати відповідь про втілення їх в життя.

   

  

  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>