Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

І знову березень… Линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Традиційно у нашій школі у цей весняний час звертаються до постаті Великого Кобзаря.
Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти та йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до його Генія.
Яскравим свідченням того, як високо вшановується ім`я Кобзаря, 13 березня в Новоселицькій ЗОШ №3 відбувся захід до роковин відомого українського поета під керівництвом учителя української мови і літератури, класного керівника Твердохліб Р.П.

Виступом-концертом шкільну громаду привітали учні 6-Б класу. Шанувальники спадщини Шевченка щиро, з дитячою безпосередністю та відчуттям гордості за свою країну, яка народила генія та великого вчителя, читали безсмертні вірші, уривки з найвідоміших творів. Ведучі свята (Кока М. та Ботнар Л.) зробили екскурс сторінками життя і творчості,  віддаючи шану сину українського народу.

Із щемливим трепетом присутні слухали уривок з балади «Лілея» у виконанні Гирки Карини. Показала жертовну любов жінки-матері Кіцак Марія, яка читала уривок з поеми «Марія». Інсценізувалися уривки з біографії автора, була представлена віртуальна телестудія, де кореспондент шкільної газети мав змогу поставити Т.Г.Шевченку

декілька запитань про минуле та майбутнє українського народу. Таким чином школярі пізнали соціальні, політичні, життєві ідеали великого письменника.

Мова і пісня – дві фортеці, які повинен народ оберігати, плекати. Тож на слова Шевченка прозвучали пісні «Зоре моя, вечірняя» у виконанні вчителя музичного мистецтва Григора І.Р. та учениці 4-А класу Рошко Ю. «Моя Україна».

На завершення шестикласники подарували всім присутнім жвавий український танок, який став кульмінацією нашого дійства.

Читання поезій  Т.Г. Шевченка  викликало зацікавлення серед  учнів 5-6 класів, які прийшли підтримати своїх однолітків, а також вшанувати Пророка українського народу. Було дуже приємно бачити, що поряд з учнями на заході були присутні їхні батьки, яких проймала не лише гордість за своїх дітей, а й позитив, приязнь, відкритість.

Багато цікавого довідалися школярі під час підготовки до свята. Образ Великого Кобзаря став для них близьким і рідним. Всі присутні захоплювалися любов’ю поета до Батьківщини, красою українського слова, неповторним колоритом кожного рядка з його поезії.

Таке вшанування пам’яті українського генія не залишило нікого байдужим. Кожне слово було пройняте ноткою переживання, співчуття і людського болю за  Людину з великої літери, яка боролася за свободу слова, за волю, за Україну.

Ми пам’ятаємо Шевченкове слово і підносимо його до незвіданих висот, адже він справжній патріот. Ми пишаємось українським Мойсеєм, адже нам є з кого брати приклад.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>