Місто ковалів і студентів

Довгоочікувані канікули – це не тільки відпочинок від уроків, від домашніх завдань, а це завжди нова подорож у колі  друзів, це зустріч з новими місцями, враженнями, людьми.

Цього року учні 7-10 класів вирушили у подорож на захід, до міста Івано-Франківськ. «Для кого Івано-Франківськ, для когось Франек або Станіслав», — так розпочав свою екскурсію наш гід Роман, який закоханий у своє рідне місто.

Це симпатичне, не гомінке, затишне, тут не має поспіху та суєти, містечко на заході України зустрічало нас, новоселицьких школярів і їх класних керівників Козубовську Г.Ю. та Шлапакову І.О. сонячною  теплою погодою. Настрій у нас був чудовий, ми були налаштовані дивитися, слухати, дивуватися, відкривати для себе нове і незвідане.

Івано-Франківськ доволі історичне місто. І тому ми розпочали знайомство з Меморіального скверу, одного з улюблених місць відпочинку франківчан. У сквері під столітніми кронами де-не-де збережено надгробні пам’ятки відомим діячам, а також Січовим Стрільцям. Тут же поховано і Героя Небесної сотні – Романа Гурика, 19-річного студента філософії.

Прогулялися ми і відомою франківською пішохідною «стометрівкою», якою починається вулиця Незалежності, котра вивела нас на одну з найстаріших вулиць міста – вул. Шевченка. Саме тут у готелі «Дністер» (перша будівля по вул..Шевченка) було підписано Акт злуки УНР і ЗУНР. Звідси почався живий ланцюг 1 грудня 1991 року.

Ще одне цікаве місце, яке просто необхідно подивитися у Івано-Франківську – це фортечна галерея «Бастіон». Це напівпідземна велич краси мистецтва.  Бастіон – це фортечні мури, вежі і укріплення засновані 1662 року. Сьогодні – це місце проведення різних фестивалів (зокрема ковальських), урочистих подій, ярмарків, виставок демонстрацій. Щороку на День міста, 7 травня, крім усіх урочистостей і розважальних заходів у місті відбуваються міжнародні ковальські фестивалі. У ковалів виробилась традиція: щоразу творити спільно якийсь художній виріб і дарувати його містові. Ці твори розміщено у різних точках центральної  частини міста. Це і «Карусель», і «Дерево життя», і цікава «Фотокомпозиція», і багато іншого.

Вразив нас всіх і самий перший храм міста, який зараз діє як  Музей Мистецтв. Саме тут колись знаходились останки славного роду Потоцьких – засновників міста. А ще тут, у Музеї Мистецтв,  під куполом храму лунала музика Л.В. Бетховена, якою вражав нас і всіх відвідувачів музею учень 9-А класу Кожуленко Олександр, віртуозно граючи на музейному фортепіано.

Івано-Франківськ міська ратуша… За символічну платню нам дозволили піднятися на балкончик ратуші під її куполом. Це не так високо, як на Львівській ратуші, але підйом тутешніми сходовими клітками змусив нас виділити адреналін. Перед нами, як на долоні, усе місто. Перехоплює дух. Драйв і захват.

День добігав кінця. Сутеніло. А від’їжджати не хотілося. Додому повернулися з гарним настроєм, враження чудові й надовго. А дехто, навіть, вже обрав це місто як місто свого майбутнього студентського навчання.

 

                                                                                        Ганна Козубовська

                                                                                        Ірина Шлапакова

                                                                                        класні керівники 9-А, 10 кл.

                                                                                        Новоселицької ЗОШ №3 І-ІІІ ст.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>