Форум

19 та 20 вересня команда Новоселицької ЗОШ №3, у склад якої увійшли: Глігор Еліна, Гульпак Антон, Раца Анастасія – учні 10 класу, які є членами військово-патріотичного гуртка «Сокіл» («Джура»), та керівник делегації  Вакарчук Вікторія  Ігорівна – заступник директора з виховної роботи,  взяла  участь у Х ювілейному форумі учнівської молоді «На шляху до Європейського дому», присвяченому темі  «Екологічна безпека та сталий розвиток суспільства». Гостинно нас зустріла СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської м.Горішні Плавні. Організатори форуму у телефонному режимі супроводжували нас всю поїздку, підказували як і на чому доїхати, допомогли поселитися в готелі. На сходах готелю нас радо зустріла директор школи Алла Миколаївна Тузик.

Всього на захід завітала 21 делегація з 14 міст та сіл України. Ми познайомилися з командами Полтавської області, Миргороду, Хоролу, Черкас, Кременчука, Кривого Рогу, Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва, Харкова, Шостки, Києва та Великих Кринків. Команда нашої області вперше була учасником цього форуму та єдиним представником Західної України.

У вестибюлі СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської зранку функціонував ярмарок екофішок. Метою ярмарку  було розповісти про корисне та безпечне для людей, а головне  для навколишнього середовища  харчування,  повсякденне життя.  Про те, що не варто забивати шафи старими непотрібними речами,  а дати їм друге життя.

Після урочистого відкриття було організовано екскурсію Єристівським ГЗК, яка справила на нас незабутнє враження.

Наступними у програмі форуму стали уроки школи екожиття, які відбувались на території ДСОЦ «Горизонт». До початку занять учасники, як справжні учні, отримали щоденник, в які протягом двох днів педагоги-тренери ставили «оцінки». Найкращим учням, що набрали найбільшу кількість балів, вручили пам’ятні подарунки.

В перший день «школярі» відвідали 3 уроки, на яких визначили власний екологічний слід, познайомились з «мовою» етикеток харчових продуктів та енергозбереженням у побуті. В цей самий час організатори форуму ділились  досвідом роботи з дітьми в даному напрямку з керівниками  команд, а також проводили майстер-клас із виготовлення сумочки-гаманця зі «старих речей».

4-й урок  був присвячений проблемам раціонального водокористування і пройшов у вигляді уроку мистецтва. Учасники агітбригади «Екологічна варта» та театру «Екосвіт» представили на розсуд глядачів власну виставу «Казка без назви», в якій вода стала золотом, що змушені зберігати в банку.

Після смачної вечері, наша команда разом з іншими учасниками об’єдналась в патріотичній акції «Єднаймося браття, навколо багаття», де ще більше познайомились один з одним, пограли, потанцювали, а також розучили танець до Міжнародного дня Миру, який святкувався 21 вересня.

Уроки школи екожиття другого дня мали на меті познайомити учнів з проблемами зміни клімату, економікою сталого розвитку та шкідливістю використання побутової хімії для власного здоров’я та оточуючого середовища.

Поки педагоги підраховували бали і визначали «медалістів» школи – для учасників було організовано вільну трибуну, де всі бажаючі могли поділитися своїми враженнями від проведеного часу, тим, наскільки корисною і цікавою була інформація, які висновки вони зробили для себе і, що «повезуть» своїм одноліткам та не тільки їм, а також розповісти про те, які кроки  роблять  вони особисто для того, щоб наша планета зустріла ще багато-багато поколінь.

Як все добре колись має закінчення, так і закінчився форум учнівської молоді. На урочистому закритті всі учасники отримали сертифікати, фотографію на згадку, а також подарунок у вигляді екоторбинки. Приємно було і те, що організатори форуму потурбувалися про те, що діти ще немало часу проведуть у дорозі і кожному учаснику дали пакетик з їжею.

Учасники команди Новоселицької ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів знайшли нових друзів та цікавих знайомих. Враження та спогади надзвичайно приємні. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю зі школами Східної України. Ми дуже вдячні нашому міському голові Нікорич Марії Іллінічні за підтримку учнівської молоді, зокрема нашої команди в організації поїздки, та розвиток молодіжної дипломатії. Також дякуємо СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської м.Горішні Плавні (Комсомольск) Полтавської області за запрошення та хорошу організацію Всеукраїнського форуму «На шляху до Європейського дому». Ми раді, що мали можливість бути учасниками цього заходу та перейняти досвід їх роботи, адже тема екологічної безпеки та сталого розвитку є і буде актуальна у всі часи. Бережімо екологію та примножуймо її багатства!

Вакарчук Вікторія

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>