Семінар біології

Підтримка та розвиток обдарованих

учнів — один з пріоритетних напрямів

 сучасної освіти

Не викликає сумніву, що правильно встановленими, цілими, міцними, безпечними сходами можна кого завгодно вивести на будь-яку висоту”.

Я. Коменський

Підтримка та розвиток учнів, що володіють потенціалом до високих досягнень, є одним із пріоритетних напрямів сучасної світової та української освіти. 1 грудня на базі Новоселицької ЗОШ №3 відбувся семінар-практикум для вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: “Розвиток індивідуальних здібностей і обдарованості учнів на шкільному рівні”. Місце проведення вибране не випадково, адже учні закладу є неодноразовими призерами другого, третього та четвертого етапів Веукраїнських олімпіад і конкурсів з біології та екології.

Учасників семінару урочисто привітали учні школи, які у своєму виступі розповіли про історію Новоселицької ЗОШ №3 та її сьогодення, а також про значимість і важливість науки біології.

Роботу семінару розпочав методист РМК Аурел Гульпак. Візитку школи представив директор закладу Сергій Кока, який розповів про роботу школи, педагогічного колективу, її успіхи та завдання на майбутнє, а також побажав учасникам семінару плідної та успішної роботи.

Теоретичний етап семінару полягав у висвітленні теми “Розвиток індивідуальних здібностей і обдарованості учнів на шкільному рівні”, де вчитель біології, старший вчитель, керівник шкільного методичного об’єднання природничо-математичного циклу Анжела Дишкант ознайомила учасників семінару з основним принципом роботи школи — це розкриття в процесі  навчання дитячої обдарованості, головною метою якого є виховання унікальної творчої особистості, здатної на свідомий та відповідальний вибір; виявлення таких дітей та створення для них умов розвитку на шкільному рівні. Анжела Дмитрівна розповіла про етапи роботи з обдарованими дітьми, які вчителі використовують у даному закладі. Виступ супроводжувався цікавою змістовною презентацією, на якій можна було простежити усю систему роботи з обдарованими учнями, яку використовують в Новоселицькій ЗОШ №3.

З учасниками семінару був проведений тест “Чи розвиваєте ви здібності своїх дітей?”, роздані рекомендації щодо роботи з обдарованими дітьми, також учасники семінару переглянули притчу відомого педагога-вченого Шалви Амонашвілі “Крила”.

Практичний етап семінару розпочала Євгенія Сакрієр, керівник районного методичного об’єднання природничо-математичного циклу, вчитель-методист Новоселицької ЗОШ №3, яка провела майстер-клас “Теорія та практика розв’язання генетичних задач”, на прикладах завдань олімпіад та ЗНО, а також презентувала проект “Якісна підготовка учнів щодо ЗНО з біології”. Учасники семінару колективно провели обговорення з даного питання і запропонували шляхи підвищення результатів ЗНО з біології.

Вчитель біології Новоселицької гімназії, вчитель-методист, старший інструктор із ЗНО з 2008 року Яна Дисар ввела вчителів семінару в атмосферу справжнього ЗНО, де педагоги відчули себе учнями-учасниками ЗНО, і показали свої фахові знання. Відрадно те, що усі педагоги району впоралися із завданнями. Такий вид роботи дуже сподобався усім учасника семінару.

Психолог школи, соціальний педагог Аліна Булига провела психологічний тренінг, під час якого навчала як правильно підготувати учнів 11 класу до успішної здачі ЗНО.

В рамках проведення семінару відбувся круглий стіл “Робота з обдарованими учнями з підготовки до олімпіад. Підготовка до ЗНО”. Своїм досвідом організації роботи щодо підготовки і підвищення якості знань учнів до ЗНО поділилися методист РМК Аурел Гульпак, вчитель біології Мамалигівської ЗОШ Рената Букмирза та вчитель-методист, вчитель біології Слобідського НВК Аліна Боднарюк.

Учасникам семінару сподобалась нова форма проведення заходу, де було представлено багато різних методів роботи щодо підвищення творчого потенціалу та педагогічної майстерності вчителів району.

За результатами заходу розроблено рекомендації семінару-практикуму.

 

Анжела Дишкант,

керівник шкільного

методичного об’єднання вчителів проиродничо-математичного циклу

Новоселицької ЗОШ №3,

депутат міської ради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>