Куріння шкодить здоров`ю

Куріння — це найбільш поширена звичка, що завдає великої  шкоди здоров’ю людини і яка впливає на його подальші успіхи. Саме тому 21.12.2016 року в нашій школі, серед учнів старших класів, була проведена лекція «Куріння шкодить здоров`ю» Під час лекції учням розповідали про те, що щорічно у світі від хвороб, що викають в наслідок куріння, помирають близько п’яти мільйонів чоловік. Тільки в Україні нікотин щодня забирає тисячу життів.

Куріння закупорює артерії і викликає серцеві напади та інсульт. Частота серцевих скорочень у курця на 15000 ударів на добу більше, ніж у некурящого, а доставка кисню до тканин значно знижена, оскільки судини звужені.

Куріння, основний фактор ризику захворювань органів дихання: хронічного обструктивного захворювання легень (хронічний бронхіт та емфізема), пневмонія.

Тютюн і тютюновий дим містять більше 3000 хімічних сполук, більше 60 з яких є канцерогенними, тобто здатними пошкодити генетичний матеріал клітки і викликати зростання ракової пухлини. Давно доведено, що тютюн є причиною смертності від раку легені в 90% всіх випадків.

Під впливом куріння знижується також і гострота зору. Вчені багато років говорили про шкоду куріння для очей, але тільки сучасні дослідження змогли підтвердити гірку для курців правду: що містяться в сигареті речовини дійсно небезпечні для зору, через них порушується кровопостачання судинної оболонки та сітківки ока. Кожному курцеві, а особливо тим, у кого за плечима великий стаж куріння в будь-який момент загрожує утворення закупорки судин, а від цього можна повністю позбутися зору.

Клінічні випробування, що проводяться протягом останніх років, довели, що шкіра людини, яка палить старіє швидше, ніж некурящої. Наприклад, показано, що шкіра сорокарічної жінки, яка курить багато років, може бути такою ж зруйнованої як шкіра сімдесятирічної некурящої. Лікарі називають вид таких змін людської шкіри синдромом «тютюнового» обличчя.

Куріння завдає шкоди не лише фізичному, але і психологічному здоров’ю. Курці нервово виснажені більше, ніж інші. Вони розхитують свою нервову систему, живучи від сигарети до сигарети і готові спалахнути по незначному приводу. Внаслідок порушення правильного перебігу нервових процесів людина стає дратівливою, погано харчується, у неї розвивається, як кажуть, «важкий характер».

Це далеко не повний перелік захворювань, які можливі і неминучі у людини з тривалим стажем тютюнової залежності. Вам це треба?

Ця лекція ще раз нагадала, що здоров’я потрібно берегти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>