День мужності

2 грудня в Україні був проведений загальнодержавний урок мужності. Не залишилася осторонь і Новоселицька ЗОШ №3 (директор Кока С.А.)

У підготовленому до зустрічі історичному кабінеті школи (виставка дитячих робіт, стіннівки, квіти) зібралися учні 7- их та 10 –го класів. Очикували гостей ….Ними  були випускники школи – Скрикуляк Юрій та Романцов Олексій. Обидва – гарні, змужнілі, з гідною виправкою юнаки. Але сьогодні їх чекали не просто як випускників школи, а перш за все, як учасників антитерористичної операції на Сході України, як захисників цілісності нашої  держави, як тих, хто став прикладом мужності сьогодення. Неможливо було слухати їх розповіді і залишатися байдужими. Байдужими до емоційних слів, їх спогадів про бої та будні на лінії вогню.

На уроці мужності, який підготувала та провела вчитель історії Дроздовська С.А. були присутні – директор школи Кока С.А,якій також є військовим керівником та викладачем предмету ЗВ. Завітали на урок і вчитель зарубіжної літератури Шлапакова І.О. ,педагог – організатор Вакарчук В.І.

Учні школи задавали питання, а гості спокійно без зайвих емоцій відповідали на них. Діти запитували гостей  чи потрібні листи та малюнки, які вони разом з продуктами харчування та речами надсилають учасникам бойових дій. Юрій Скрикуляк, взявши військову каску, яку подарували школі учасники АТО, сказав такі слова: «Ось ця каска потрібна для захисту тіла від снарядів, а ваші листи та малюнки це захист душі солдата, підтримка у складні хвилини. А це дуже потрібно там, де важко, страшно та, іноді, дуже боляче».

Потім до дітей звернулася вчитель зарубіжної літератури Шлапакова І.О., яка нагадала учням 7-их класів, яку тему вони вивчають зараз. Діти з гордістю та залюбки почали декламувати вірші Другої Світової війни. А учениця 7-го класу Рудько Олександра розказала вірш «Жди меня».  Говорили про виховання патріотизму, про підтримку солдатського духу на прикладі багатьох творів літератури Другої Світової війни. Гості слухали і нагадували свої бойові будні, а також і своє шкільне життя. Учасники АТО звернулися до учнів з тим, що саме знання географії, історії, математики, фізики, ЗВ є дуже необхідним для того, щоб залишитися неушкодженим, бути гарним солдатом – захисником, бути мужньою людиною.

Також,  всі присутні подивилися документальний фільм про сучасну українську армію, про її здобутки, досягнення. А ще, сльози  на очах викликав відеоролик кореспондентів ТСН «Повертайся живим», присвячений бійцям АТО з побажанням —  молитвою повернутися живими та здоровими зі Сходу України.

Директор школи Кока С.А. привітав гостей невеличкими подарунками на згадку, а дівчата – квітами. Учні обступили захисників і ще довго запитували та слухали відповіді, просили залишити автографи. Скрикуляк Юрій подарував на згадку фотографії із зони АТО та прапор, вже другій, подарований школі від захисників держави. В серцях дітей залишилося головне :що перед ними були справжні захисники, справжні воїни, мужні і безстрашні хлопці, які були такими самими школярами, як вони.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>