Незабутня подорож до Києва

Уявити Україну без Києва – неможливо.

Оглянути Київ за один день – нереально.

Не побачити Київ –не долучитися до історії нашої Батьківщини

Тому, 2 листопада 2016 року, учні 5 – Б, 7 – А, 9 – А, 10 класів Новоселицької ЗОШ №3 І – ІІІ ст. зі своїми класними керівниками Вакарчук В.І., Дроздовською С.А., Шлапаковою І.О., Гладкою Т.Ю. вирушили на екскурсію до столиці нашої держави – м. Києва. Перша зупинка: Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас.

Що в СРСР новорічні ялинкові кульки виготовляють лише на трьох заводах, і один завод стояв поряд із Києвом в селищі Клавдієво, не знав жоден учасник нашої екскурсії.

Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас почала працювати у 1946 році. Відтоді і донині тут була включно ручна робота. Кожна іграшка виготовляється і розписується власноруч. Підприємство своїм зовнішнім виглядом зовсім не нагадує виробника казкових товарів. І все ж тут живе віра у надзвичайні дива. Діти мали можливість побачити, як майстрині нагрівають скляні трубки газовими пальниками,  ріжуть їх, а потім надувають розплавлене скло, потім кульки фарбуються, розписуються і стають  справжніми шедеврами. Найексклюзивніші, найкрасивіші, найдорожчі ялинкові іграшки зібрані в музеї фабрики. Ялинкові кулі зі всієї земної кулі. У всіх іграшок є своя історія народження, придбання, дарування. Тут панує своя кольорова, казкова, новорічна атмосфера. Дива продовжуються, і ми потрапляємо на майстер-клас «Іграшка своїми руками», кожен власноруч створює ялинкову прикрасу з символом 2017 року – півнем — , робить вітальний напис і залишає іграшку собі, яка буде чудовою прикрасою святкової ялинки і приємними спогадами про екскурсію.

Наша екскурсія триває, і ми вирушаємо до Києво-Печерської Лаври. Водій нашого автобусу перетворюється на екскурсовода, який розповідає нам про відомі місця Києва: ми проїжджаємо вздовж головної артерії України – Дніпра, бачимо міст Патона, рух київського фунікульору, монумент «Батьківщина-мати», експонати музею під відритим небом – бойову техніку часів Другої світової війни та АТО, пам’ятник засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву, Либеді. Попереду у нас знайомство з Кабінетом Міністрів, Верховною Радою, стадіоном ім. Лобановського і одним з найдорожчих скарбів українського народу – Києво-Печерською Лаврою.

Справжні ченці в чорному одязі, багато прихожан, дзвони і служба Божа у храмі причарували наші душі. Ми побували у Нижніх печерах, де на власні очі побачили нетлінні мощі 200 святих угодників. Кажуть, що тут похований Нестор-літописець і Ілля Муромець. Здається, це місце пронизане давниною. Києво-Печерська Лавра заворожила нас своїм масштабом, величчю, вишуканістю.

На території Києво-Печерського історико-культурного заповідника діють 7 музеїв та багато виставок, серед них – виставка мікромініатюр, її автор – М.С. Сядристий. Його мікромініатюри розширюють звичні уявлення про межі людських можливостей: троянда у волосині, підкована блоха, портрет на половинці макового зернятка, найменша у світі скрипка та найменший напис, зроблений руками людини – автограф, зроблений на торці волосини. Деякі М.Сядристого, як сказав нам екскурсовод, є унікальними не лише в Україні, але в усьому світі. Познайомитися з усіма скарбами Києво-Печерської Лаври за один день неможливо. Ми отримали незабутні враження від побаченого.

А екскурсія продовжувалася. Вечоріло… Ми спустилися на Майдан Незалежності – головну площу міста, серце не лише Києва, але й України. Згадали трагічні події Майдану 2014 року, «Небесну сотню», людей, які боролися за загально-людські цінності, вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Майдан – не тільки важлива історична частина столиці, але й місце, де розташовані головні офіційні установи нашої держави. Так, зокрема, на Майдані Незалежності знаходяться Міжнародний центр культури, Головопоштам, Консерваторія, монумент Незалежності, а також один з найбільших у місті торгових центрів «Глобус».

Ми насолодилися можливістю неспішно прогулятися Майданом і Хрещатиком (нас не лякала навіть нагода того дня), багато учнів вперше познайомилися з роботою Київського Метрополітену, відчули атмосферу великого міста. Смачний обід, селфі і фотографії на згадку, сувеніри на пам’ять…

Подорож до Києва залишила приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала такі яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться із пам’яті, і ми не говоримо: «Прощавай, Києве!», ми промовляємо: «До наступної зустрічі, незабутнє місто Київ!»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>