пришкільний табір з денним перебуванням «Веселка»

Літо-найвеселіша для дітей пора року. Адже влітку найдовші та найцікавіші канікули. Неповторні тому, що пригоди літа не повторюються з року в рік, а дарують нові види відпочинку, цікаві розваги, нові зустрічі. Стільки всього цікавого можна побачити, навчитись та зробити. А ще підрости, зміцнити, порозумнішати.

Влітку на базі Новоселицької ЗОШ №3 I-III ступенів працював пришкільний табір з денним перебуванням «Веселка», в якому оздоровилось 125 дітей.

Метою діяльності цього дитячого закладу відпочинку була:

- реалізація права кожної дитини на повноцінний відпочинок;

- забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб;

- поєднання природоохоронної діяльності і цікавого різноманітного пізнавального відпочинку;

- проведення профілактичної роботи з охорони життя дітей і попередження надзвичайних ситуацій;

- сприяння оздоровлення душі і тіла.

Програма літнього пришкільного табору з денним перебуванням «Веселка» мала не тільки навчальне, а й виховне, розвиваюче та оздоровлююче значення.

Організатори табору ставили перед собою такі завдання :

виховати своїх дітей бути добрими, порядними, з щедрою душею і впевненими  в собі, прищепити їм палку любов до мови і Батьківщини, розвивати творчі здібності та активність.

Загальними зусиллями педагогічного  колективу створювались умови для самореалізації дітей у системі пришкільного табору з урахуванням їх інтересів. З цією метою були здійснені екскурсії, конкурси, ігри, змагання, перегляд вистав, проекти, працювали гуртки. Для дітей організовано такі екскурсії:

-         до міської ради;

-         до Свято-Вознесенського Монастиря;

-         до редакції газети «Слово правди»;

-         до Медичного коледжу;

-         до редакції газети «Новоселиця»;

- до шахового клубу;

-         до районного Будинку культури;

Під час екскурсії до міської ради учні відвідали всі кабінети,побачили де проходить засідання сесій міської ради  і її виконавчого комітету , побували у кабінеті міського голови. Дехто навіть посидів у кріслі мера та заступника міського голови.

Учні ознайомилися не тільки з функціями і завданнями органу місцевого самоврядування, посадовцями , а й побували у ролі депутатів, проголосувавши за важливе для рідної школи рішення.

Також школярі побували і в редакції міської газети та отримали на згадку примірники «Газети Новоселиці»

8 червня дітей пришкільного табору «Веселка» працівники Товариства Червоного Хреста України навчали надавати першу медичну допомогу. Хлопчики й дівчатка робили один одному перев’язки ,здобували на манекені навички   серцево-легеневої реанімації. А працівники ДСНС разом з дітворою «гасили» умовну пожежу.

Ніщо не може так зблизити і допомогти пізнати один одного як екскурсія чи похід. Для більшості вихованців табору «Веселка» екскурсія до Банченського Свято-Вознесенського чоловічого монастиря була чи не першим серйозним етапом пізнання. Здавалося, що діти віком 7-10 років інформацію не сприймають, моя думка виявилася хибною. Вони не лише слухали розповіді ченця, а давали запитання  не по роках дорослі.

На екскурсії до редакції газети «Слово Правди» було багато запитань: чому в кожному номері шахи? чому так багато спорту? чому газета виходить лиш у п’ятницю?

Крім того, діти відвідали концерт до Дня захисту дітей та переглянули дві вистави «Веселі перегони», «Пригоди морського вовка»Був проведений і день англійської мови,де діти інсценували казку «Рукавичка» на англійській мові. Цей день провела вчителька англійської мови Кодряну Н.О. Також мали можливість розвивати свої здібності у  різноманітних гуртках:

«Умілі ручки»

«Веселі нотки»

«Світ очима дітей»

«У світі казок»

«Розвиваючі ігри»

«Юні футболісти»

«Дитячий кінозал».

Щодня хлопчики та дівчатка виконували веселу зарядку,  брали участь у спортивних змаганнях.

Цікаво дітям було малювати  ілюстрацію до улюбленої казки , записувати враження від табірного життя. Вихователі, задля безпечного і корисного відпочинку дітей, провели такі інструктажі з техніки безпеки:

- Інструктаж з охорони життєдіяльності «Правила поведінки в таборі»;

- Інструктаж «Правила дорожнього руху. Дорога від дому до табору»;

- Інструктаж «Поведінка під час екскурсії»;

- Інструктаж «Охорона здоров’я влітку. Попередження дитячого травматизму під час літніх канікул»;

- Інструктаж «Поведінка  під час пожежної безпеки»;

- Інструктаж «Обережно: отруйні рослини!»;

- Інструктаж «Правила поведінки під час грози»;

- Інструктаж «Правила поведінки на спортивному майданчику»;

- Інструктаж «Правила поведінки під час спортивних змагань»;

- Інструктаж «Обережно: незнайомці!»;

- Інструктаж «Правила користування електроприладами»;

- Інструктаж «Правила катання на велосипеді»;

- Інструктаж «Правила відпочинку біля водойм. Безпека на воді»;

- Інструктаж «Правила безпечного відпочинку на природі. Укуси комах»;

Як підсумок відпочинку в оздоровчому закладі «Веселка» — урочиста лінійка закриття табірної зміни, на якій ми почули смішинки і пісні, що дітки вивчили, відвідуючи музичний гурток. З вітальним словом до вихованців звернулася директор табору

« Веселка»    Галак А. Г., подякувала всім вихователям та дітям за плідну співпрацю, активну участь у заходах, нагадала дітям техніку безпеки під час літніх канікул, побажала гарного відпочинку, міцного здоров’я, теплої погоди і веселих друзів. Заступник директора з навчально — виховної роботи Бурлака З.М. також привітала дітей зі святом, та нагородила всіх дітей, які брали участь у різних конкурсах.

А в кінці дітей очікував сюрприз – кожен отримав морозиво.

Час не пройшов марно. Усміхнені обличчя, захоплені щирі оченята  — це те, заради чого працював колектив табору. Щоб життя дітей було щасливим і безхмарним,  ми робили все можливе: підтримували обдарованих, заохочували активних, розвивали особистість – адже це є запорука успіху нашої шкільної родини.

Бажаємо всім дітям гарного відпочинку під час літніх канікул. Із нетерпінням чекатимемо на вас, веселих, усміхнених, сповнених нових сил та ідей, восени.

                          Директор пришкільного табору:

Галак А.Г.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>