Зустріч з випускниками

Є на землі дороге серцю кожної людини місце – рідна школа!

І кожної першої суботи лютого вже 60 років, незважаючи на те, коли закінчив школу – ти приходиш на зустріч зі своєю юністю…

В цьому році здавалось все буде інакше, адже карантинний період зобов’язував триматися осторонь скупченості людей, не залучати і учнів до проведення заходів.

Що ж робити? Випускники ж приїжджають… Вирішили в спрощеному варіанті  зустріч з тими, хто прийде в школу має відбутися. Двері школи мають бути відкритими для випускників всіх випусків. І не помилилися. Гостей було дуже багато… Хоч і гості, але рідні. В Alma Mater прийшли її діти.

… Затишна музика періоду юності присутніх, відкриті двері класів, красиво оформленні кабінети, затишні коридори і… фотографії…багато фотографій тих часів: ось екскурсія у Київ, Ленінград, Брест, місто Шауляй (Литва) з одною з шкіл якої дружила наша школа, Волгоград… А ось свята: Новий Рік, лінійка, літературний вечір поезії, веселі перерви і уроки…

В коридорі, біля Дошки пошани всіх років існування школи,  вигуки : «а це про мене…, а це я!, А мене тут немає, жалко…, а ось, це про тебе»… і вони наштовхували на конкретні приклади з життя учнів, на добрі взаємини з вчителями і вшанування в пам’яті тих, хто відійшов у вічність, залишивши свої знання в серцях учнів. Присутні на вечорі ветерани школи Ткач З.Г.- класний керівник 15 – річного випуску, Хубанова Т.І –класний керівник, зі своїми ювелярами — 15-річниками (Бежан А.,Куті В., Бежан С.,Орлов Р., Дорофтей В., Крояло Н., Продан В., Парпауц М., Пинзару В.. Бабіна Т. );  Бурлака З.М. – класний керівник 35-річного випуску, ЗДНВР, Сакрієр Є.О – вчитель біології, хімії, директор школи 2000-2009 роки Вчителі Вебер Н.І.- класний керівник зі своїми 20-річниками, вчитель математики, Преутесей А.А. –вчитель праці, Дроздовська С.А. – вчитель історії, зі своїми вихованцями, які не могли не прийти в школу (кажуть вони), хоча пройшло 9 років після закінчення школи. Молоді вчителі Вакарчук В.І. – педагог-організатор, Григор І.Р. – вчитель музики з цікавістю розглядали присутніх, слухаючи веселі розповіді гостей.

І  ось, зібралися всі на загальношкільну лінійку, і як школярики вирівнювали носочки в лінію, адже стояли під Державними символами України…

А потім розійшлись по класам, і знову спогади,кожний шукав свою парту, хотів потримати в руках крейду, яку, як казав Андрій Бежан — нотаріус, який працює в Одесі, давно не тримав в руках. Доречі, з Одеси приїхали Табенська І., Беженар Е.- 20-річники, а зустрічали їх новосельчани- лікар Сакрієр А. приватний підприємець Падурару Н. З Італії приїхала Катеренчук Зінаїда і Пинзар О.

10-літок в цьому році було мало, і прийняв їх директор школи Кока С.А.  «Щороку спостерігаючи за таким традиційним і потрібним святом, як зустріч з випускниками, я завжди захоплювався відданістю школі, патріотизмом і любов’ю до вчителів-ветеранів, повагу до працюючих вчителів випускників минулих і сьогоднішніх випусків. Мій випуск ще прийде до мене, в майбутньому, але мені цікаво було поспілкуватися з випускниками 10-річниками: Штирбу Артуром, який приїхав із Києва, Бузумургою Світланою — з Чернівців, Бринзилою Олександром, Злюк Олександром , Майданюком Євген, Данільченко Любомиром – ново сельчанами. Кожен з них досяг успіхів в обраній професії і залишилися відданними своїй школі. Ця зустріч залишає глибокий слід (як і в цілому спілкування з усіма гостями-випускниками) в моїй душі, тому що я є також частинка цієї школи.»

Випускники — 30-річники кожні 5 років збираються в стінах школи, і ми вже звикли, що в цей день з Ізраїлю приїдуть Болтух Борис і Кушнір Олександр, а з Чернівців  — Федоряк (Гільбурд) Ліна (директор обласного РАЦСу)та Мельник Галина- провідний діагност Чернівецького МДЦ, а в Новоселиці їх чекав Руснак Ігор з іншими однокласниками. Гості з Ізраїлю сказали: «Ми не могли не зайти в школу, і кожні 5 років ми збираємося (буває більшою, або меншою кількістю), тому що в школі нас завжди чекають ті, коми ми дорогі. Сумуємо за тими, кого вже нема, особливо за класними керівниками Кузьміною Людмилою Іллівною та Антоновою Катериною Петрівною. Вчителі від Бога. Саме вони вчили нас тим моральним цінностям, про які сьогодні так багато говориться, коли мова йде про виховання. І ми розуміємо, що головне єднання, а в ньому -  дружба, добро і взаєморозуміння»

Приємно було в телефонному режимі поспілкуватись  з випускниками 1971 року(45 років тому назад) з Прекуратом Олегом – викладачем кафедри фізкультури ЧНУ та Відінєєвим Василем – приватним підприємцем, які теплом згадували вчителів, які навчали їх і склали такі побажання працюючим вчителям-ветеранам і молодим, а також випускникам школи.

Ми чекаємо дарів від долі, як діти,

І не просимо ні перл, ні злата, ні багатств.

Тож, дай всім Бог прожить на цьому світі

Все пам’ятаючи і на своїх ногах.

…Так, дитинство – це казковий світ захоплень і мрій, перших почуттів і побачень, і в яку пору б не жив випускник, саме зустріч в школі, через певну кількість років є підтвердженням цьому. Тому це прекрасна традиція зустрічатися разом. Може тому теплою фразою були слова з пісні: «как здорово, что все мы здесь сегодня собрались …»

Так було, та є, так, ми сподіваємось, буде завжди, поки існує школа! А школа в усі часи чекатиме вас, дорогі випускники!

ЗДВР Гульпе Р.О.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>