Тиждень права

                

      «Нам всі права людини і дитини,

                      як скарб великий треба берегти !»

Під таким гаслом проходив цьогоріч Всеукраїнський тиждень права у Новоселицькій ЗОШ №3. Змістовний і дієвий, насичений і яскравий… Готували і брали участь всі: від наймолодших учнів до старшокласників.

Центральне місце традиційно займав всеукраїнський урок «Права і свободи громадян України» з нагоди проголошення Декларації прав людини, під час якого учні 9-11 класів захищали свої проекти з названої теми. Суттєвим доповненням цьому слугувала виставка їх творчих робіт на правову тематику і книжкова виставка-презентація видань про права людини та іншої літератури правового змісту.

Семикласники і восьмикласники вивчали Конвенцію ООН про права дитини через рольову гру,  «потрапляючи в різні життєві ситуації» в школі, у відносинах з батьками та однокласниками.

Наймолодша ланка (2-5 класи) подорожувала у країну «Права» під час правового лекторію  «Права і обов’язки дитини. Це повинен знати кожний».Дев’ятикласники Чижевич Є., Лупу А., Фокша М., Гураль Т., Гаврилюк Е., Раца В., Урсакій Б., Рошка Д. підібрали для цього незвичні форми і методи роботи з дітьми та подачі матеріалу. Набуті знання молодші школярі відобразили у своїх малюнках, найкращі з яких були представлені на виставці «Ми-діти світу».

Завітали до школи і працівники правоохоронних органів Обершт С. (випускник школи) та __________________________, які розповіли старшокласникам про правопорушення серед неповнолітніх та особливості  їх кримінальної відповідальності.

Родзинкою тижня став підготовлений старшокласниками-членами клубу «Правовик» круглий стіл «Україна на шляху до Євросоюзу», у якому взяли участь і виступили директор школи Кока С.А. та начальник управління юстиції у Новоселицькому районі Єфтемій В.В.

Учні ознайомились з інтеграційними процесами в Європі, з історією створення ЄС, економічними, політичними та соціальними стандартами ЄС, спробували простежити шлях України до європейського співтовариства. Під час засідання учні виступали у ролях політичних оглядачів, журналістів, соціологів, представників Євросоюзу. Всі учасники поділились на «єврооптимістів» та опонентів «євроскептиків», між якими зав’язалась конструктивна дискусія.

Більш переконливою виявилась команда «єврооптимістів» з Кузик Н., Маліношевською Д., Одажіу В., які представили презентацію «Ми-за вступ до ЄС: вісім вигод для України». Багато над чим примусила замислитись і команда «євроскептиків» з Мамедовою С., Галак Ю., Федоряк С., яка стверджувала, що змінити життя на краще в країні повинні в першу чергу самі українці. Цікавими були виступи «політичних оглядачів» Вовк Д., Єфтемій К., Германа В., Блащук А.,  Албулеси Н., Коломійчука С., Дроняк Я., Лисак Н.

Підсумок закономірний: починаючи з осені 2013 року в Україні відбуваються революційні зміни. Громадяни України відстояли права людини і демократичні свободи, зроблено реальні кроки на шляху до європейської інтеграції. Процес триває…

Вчитель історії і правознавства

Кучерява С.І.

                                                                  Пресслужба Новоселицької ЗОШ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>