Cемінар заступників директорів з виховної роботи

26 жовтня 2011 року відбувся семінар

Про семінар заступників  директорів з виховної роботи

у  Новоселицькій ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів

«… І свято відбулося …»

      Цікаве обговорення по темі «Сучасні педагогічні технології та їх використання у роботі закладу» сприяло пошуку інноваційних технологій, які можна було б використовувати у виховній роботі .  Виступ методиста РМК  Власова С.А.  та головного спеціаліста  відділу освіти РДА Руснак Аделіна Іванівна давали конкретні роз’яснення  по моделюванню і  моніторингу виховних заходів  , а  використання інноваційних технологій у виховній системі Новоселицької ЗОШ № 3 презентувала  двома проектами заступник директора з виховної роботи Гульпе Р.О.

         

 Перший проект : засідання Ради з профілактики правопорушень по темі  « Школа без злочинів» обєднала три групи : учнів, вчителів та батьків для обговорення важливої теми по превентивному вихованню . Виховання взаємоповаги у стосунках «учень-учень, учень-вчитель, дитина-батьки» та питання здорового способу життя – стало  основою для міні проектів цих трьох груп .

       

Девізом засідання взяли поняття: «Розуміти – взаємодіяти — допомагати»

, лідери учнівського самоврядування  висвітлювали своє бачення того, як жити без правопорушень.

А батьки викладали  свої хвилювання за долю дітей, доповнювали виступ учнів , пояснюючи,  чому вони  радіють, що в нашій школі більше п’яти років немає правопорушень, пропонували своє бачення   заохочення дітей для спільного успіху у вихованні.

А групу  вчителів   хвилювало питання профілактики та попередження правопорушень .

      

Вислухавши — сторони дійшли до єдиного висновку: у вигляді основних чинників, якими керується школа у правовиховній роботі  та пропозицій щодо дій по виконанню і дотриманню цих чинників  виклали свої пропозиції на терези Феміди  після чого прийняли рішення.

Презентація мистецького  проекту «Славетні імена  Буковини. Безсмертна тінь великих душ. Стежками життя і творчості М.Г. Івасюка та В.М.Івасюка»

Кожна школа має свої перлини в творчості і готова ними поділитися. Наша Новоселицька ЗОШ № 3 теж не виключення .

Благодатна земля Буковини! Якими яскравими зірками запалали на небі ім’я композитора М.Івасюка, його батька – письменника М.Г.Івасюка, побратима Володимира  - Назарія Яремчука,С.Сабодаша, М.Мозгового та інших.

    

… Зявилася думка донести до молодого покоління, до учнів та гостей  школи творчість чудових митців Буковинського краю 

Хотілося  розказати про життя і творчість, прочитати вірші, послухати виступ гостей свята Васкана В.В.  – поета-пісняра , голову обласної Спілки письменників та Вознюка В.О. – поета , автора слів до пісень В.Івасюка, директора музею ім..Ольги Кобилянської.

Учні з вдячністю сприймали розповідь гостей, задавали питання , просили розповісти про  співпрацю з В.Івасюком.

Починаючи роботу над проектом були створені чотири групи, одна з яких  була направлена  в  м.Кіцмань на Малу Батьківщину Івасюків,  де працювали над темою : «Стежина до М.Г. Івасюка та В.М.Івасюка «Вічні акорди життя»». Друга група досліджувала  пісенну творчість Івасюка, «Відлуння його пісень»,  третя група відвідала меморіальний музей Івасюка в Чернівцях. Вони описали свої  враження , були в захваті від почутого і побаченого та  цікавої розповіді екскурсоводів музею. Четверта група  - виїхала у Вижницю,  де досліджувала цікавий матеріал «Стежина до побратима Володі — Назарія», де відвідали музей  співака, почули про велику дружбу митців  та подивилися  перший на Україні музичний фільм, знятий у Карпатах «Червона рута» (режисер Р.Олексів, звукорежисер В.Стріхович).

Потім всі разом співали «Червону руту», «Водограй» настрій був чудовий, але туга за геніальними МИТЦЯМИ  була в серцях присутніх в залі. В повні тиші запалала свіча Памяті…         

Заступник директора з виховної роботи Гульпе Р.О.  запропонувала :  якщо в кожному селі Новоселиччини є Митець, який своїм словом вміє запалити серця людей і замислитися над Вічністю — продовжити нашим проектом дослідження життя і творчості видатних людей , які прославили свою Малу Батьківщину,  своє село далеко за його межами. В Маршинцях – це С.Ротару, Г.Агратіна, Л.Сандулеса – народні артисти України, в Новоселиці – народний артист України – М.Мозговий (який вчився в нашій школі до 9 класу). У Ванчиківцях – композитор С.Сабодаш, автор славетної «Марічки», в Котелеві  - поет-пісняр В.Васкан,  в Жилівці -  поет Д.Попадюк,  в Малинівці – П.Сандуляк і багато-багато інших  митців відомих і не дуже, щоб підняти завісу над вічною проблемою і вознести слово і музику і нехай девізом нашого районного проекту «Славетні митці Новоселиччини» буде : «Зорі не гаснуть , вони – творять!» 

    

 

 

 

 

 

One Response to Cемінар заступників директорів з виховної роботи

  1. I’m so glad I found my souitlon online.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>