Всеукраїнський тиждень права

Цього року Всеукраїнський тиждень права у Новоселицькій ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів відбувався різнопланово і масштабно. Розпочався традиційно: з участі команди школи у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства, де учениця 11 класу Гуменюк Адріана зайняла перше місце, Ковальова Оля (10 клас) і Фокша Діана (9 клас)-друге місце, Маліношевська Аріна (10 клас)-третє, про що повідомив  директор школи С.А.Кока, виступаючи на загальношкільній лінійці «Права людини і дитини», яка стартувала  вже наступного дня.  Діти прослідкували складний  історичний шлях зародження, розвитку і становлення прав людини і дитини в історії людства і українського народу, ознайомились з вітчизняними і міжнародними нормативно-правовими актами щодо прав людини. Разом з школярами по сторінках історії подорожували шановні гості- начальник управління юстиції в Новоселицькому районі В.В.Єфтемій та заступник головного редактора районної газети «Слово правди» Н.М.Пернай, які були одностайні у своїх виступах щодо важливості подібних заходів, усвідомлення необхідності поважати права інших, вміти захищати свої права й виконувати свої обов’язки.

  09 грудня 2013року в 11 класі (кл керівник Дроздовська С.А), відбулося відкрите засідання круглого столу «Моя правова освіта». Ця виховна справа була присвячена всесвітньому Дню права, яке відзначається 10 грудня. На засідання були запрошені гості – Нікорич М.І.-міський голова, Єфтемій В.В.-начальник районного управління юстиції, Михайлова С.С.- начальник служби у справах дітей Новоселицької районної адміністрації. До учнів 11 класу завітали члени правового гуртка Котелівського НВК на чолі з заступником директора з виховної роботи – Лисак С.Д.  Така зустріч старшокласників 11-х класів двох шкіл відбулася вперше. У роботі круглого столу  взяли участь також директор школи – Кока С.А. та практичний психолог школи – Руссу Ю.Л.. Діти 11-го класу представили  свої проекти, які вони створили під час вивчення правознавства в 10-му класі. Але найцікавішим було те, що учні задавали безліч питань гостям.

Першим кроком «У країну права» для учнів початкової ланки став лекторій, організований і проведений старшокласниками-учасниками гуртка «Правовик».

Для учнів 5-6-х класів правовики підготували брейн-ринг «Знай і поважай права». Під час цих заходів учні знайомились зі своїми правами на основі Конвенції ООН про права дитини, збагачували свої вміння та навички з курсів морально-етичного спрямування, вдосконалювали вміння логічно мислити, висловлювати свою думку.  Переможці брейн-рингу отримали солодкі призи від журі, а також подарункові збірники ігрових занять з історії, які вручив їм методист районного методкабінету управління освіти, молоді і спорту Міхаєса О.В.

Кращі роботи в конкурсі малюнків серед учнів на правову тематику

Автори-переможці малюнків на правову тематику учениця 6-А класу Юля Сляднєва та Бабучак Марина, учениця 6-Б класу отримали призові олівці та фломастери. Гран-прі – учениця 4-а класу Тодерішина Дар`я.

12 грудня відбувся Всеукраїнський урок «Права людини з нагоди проголошення Декларації прав людини» у 9-х, 10-ому класах, на якому учні захищали свої творчі роботи. Кращими визначені роботи Євгенії Альбін «Захист прав осіб, які постраждали під час Другої світової війни», Ольги Ковальової  та Ксенії Куті «Гарантії та механізм захисту прав і свобод громадян України», Дениса Довганюка «Права і свободи людини в історії Української держави», Олексія Фуштея «Судова реформа в Україні та проблеми її здійснення», Оксани Новак «Права, свободи і обов язки громадян України» , Валентина Дроздовського «Механізм захисту прав людини».Протягом тижня відбувалась презентація проектів «Права людини», серед яких за змістом та оригінальністю оформлення відзначені проекти О.Ковальової, К.Куті, А.Маліношевської, В.Дроздовського, А.Кондратової, Д.Фокша, О.Фуштея та інших.

Для учнів 8-х класів проведена рольова гра «Конвенція ООН про права дитини», метою якої було ознайомлення учнів із Конвенцією про права дитини, виховування в них поваги до прав та основних обов язків людини та громадянина. Вивчали Конвенцію шляхом інсценування різних проблемних життєвих ситуацій дітей через пошуки відповідей у положеннях нормативно-правового документа, витяги з якого були всім роздані. Експертами гри були класні керівники, вчителі-учасники ШМО, директор школи С.А. Кока, заступники директора З.М.Швець, Р.О.Гульпе.

У рамках Всеукраїнського тижня Права було проведено анкетування «Рівень дотримання прав людини в нашій школі» серед учнів 8-11 класів (всього 82 учні), у ході якого на питання 1.«Чи інформовані ви про свої права?» «Так» відповіли 79 учнів; «Ні»-3 учні. На питання 2.«Хто надає вам найбільше знань про ваші права?»: «школа»-46 опитаних; «батьки»-32 учні; «вулиця»-1; «свій варіант»-3. На питання 3.Чи доводилося вам використовувати правові знання в житті?  «Так»-50, «Ні»-32. На питання 4.«Хто, на вашу думку, може надати допомогу вам у складній ситуації?» «друзі»-4; «батьки»-58; «вчителі»-9; «міліція»-8, «центр довіри»-3; На питання 5.«На, вашу думку, де найбільше поважають ваші права?» «Школа»-20; «вулиця»-5; «родина»-57.

Існує й багато інших прав, які ви маєте знати й реалізовувати щодня. Але пам`ятайте: ваші права не мають порушувати права інших людей. Ці права гарантуються державою. Із віком у вас з`являються обов`язки та відповідальність. Існує також багато законів, у яких закріплюються ваші обов`язки. Незнання законів не звільняє вас від відповідальності

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>