“Кришталева печера” в Кривче

Під землю заглянути хочеться майже всім. Цікаво…

     Одна за найбільших гіпсових печер Європи – “Кришталева” – знаходиться в с.Кривче Борщівського району Тернопільської області. За незвичну красу Кришталеву печеру називають підземною перлиною Поділля.

     Саме сюди 27 квітня 2013 року учні 5-6-х класів Новоселицької ЗОШ №3 I-III ст. разом зі своїми вчителями Шлапаковою І.О, Маліновською С.І. Гладкою Т. Ю і  здійснили екскурсію-подорож.

     Печера “Кришталева” найбільш досліджена печера Тернопільської області, перші згадки про неї датуються 1721 роком, проте згодом про печеру забули. Сьогодні “Кришталева” привертає увагу спеціалістів, геологів, спелеологів всього світу, а також туристів ,вона має загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.

     Яка ж то печера без легенд?

Затамувавши подих слухали діти легенду про дівчину-бранку, Наталку, яка заблукала в печері і про Володаря підземелля, який перетворив Наталку на камяну ящірку.

    Ідемо далі… Спочатку маршрут проходив по вузькому коридору, протягом 500 м, потім – вниз по кам’яних сходах, майже в повній темряві. Протягом всього маршруту нас супроводжували звисаючі візерункові кристали і кажани.

     У залі Скель віднайти комфортну для ніг стежину стає важко, недаремно її називають “Хребетом крокодила”. В коридорі Див натрапляємо на загадкові дива, не рукотворні скульптури мудрої сови, орла,змії, голови буйвола, руки господаря печери, ящірки, слона, зубів дракона та інших чарівних створінь.

     Кам’яний печерний барабан – ще одне підземне диво. Від удару в нього камінь резонує з порожниною в стіні, видаючи гучні звуки. Лунає музика підземелля.

     Нарешті підходимо до камня –анальгіна”, який вилікував” нашу втому і наш головний біль. А камінь-бажань” подарував нам надію на здійснення всіх наших бажань і мрій.

     Особливість “Кришталевої” полягає в тому, що в ній спостерігається підвищена іонізація повітря і практично повна відсутність бактерій. З цієї причини новорічну ялинку в печері міняють лише один раз на десять років.

     В майбутньому печера “Кришталева” має всі шанси стати лікувальним центром,  адже тут круглий рік стабільний мікроклімат, постійна температура (+11⁰C), стала вологість, одним словом, є все для успішного лікування дихальних хвороб.

     Кам’яні мережива, дивовижні скульптури, дивні кристали, прекрасні гроти і зали – це ті незабуті враження, з якими кожен з нас повертався додому.

     Під час екскурсії нудьгуючих не було. В автобусі тільки й розмов про печеру, про кажанів, про камінь-бажань і камінь-анальгін.

     Втомлені, але приємно здивовані всім побаченим, повертаємося додому. До нових подорожей!  

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>