І як нам радісно сказати:Тепер вже вміємо читати!

Цьогоріч свято Букваря особливе. Воно ознаменовує подолання нового етапу у вітчизняній освіті. Адже першокласники навчалися за буквариками, складеними згідно нового державного стандарту та програми, що спрямовані на формування нового типу людини, здатної критично мислити, на розвиток творчої особистості,  спроможної приймати правильні рішення в складних життєвих ситуаціях.

Учні  нашої школи працювали за  «Букварем» М. Д. Захарійчук, В. О. Науменко. Підручник розрахований на збагачення словникового запасу, розвиток мовлення учнів, розширення обсягу знань, наповнений природознавчим матеріалом. Надається можливість закладати в учнів основи словотворення, розвивати читацькі компетенції. Відображається краса і колорит української мови, що формує в дитини любов до рідного слова.

Реалізація нового напрямку розвитку школярів — завдання не з легких. Першокласник навчався не тільки читати , а й логічно думати, розв’язувати нестандартні завдання. Вчитель ж наштовхнувся на необхідність передачі більшого об’єму інформації, зберігаючи при цьому зацікавленість учнів, їх жагу до нового, і любов до школи.

«Прощання з Букварем» не просто свято, це результат  кропіткої, наполегливої праці. Результат, що заслуговує уваги, і який не можна не відзначити. За навчальний період від вересня, учні встигли не тільки опанувати новий підручник й навчитися добре читати. Вони підросли, порозумнішали, стали більш організованими та уважними,   полюбили свою першу книгу і зрозуміли, що саме букварик є ключиком до всіх книжок. А книга-це те віконце, через яке весь світ видно.

Вчителі вдячні новому букварику за те, що ще в добукварний період діти навчилися ділити слова на склади – весело хлопали ручками, розрізняли голосні і приголосні. З радістю натискали на кнопки – голосні звуки, визначали наголос. Незабутні враження створила сторінка Казкаря. Діти з нетерпінням чекають зустрічі з новим підручником «Читанка», титульна сторінка якого приваблює тією ж чарівною квіткою, яку приніс Казкар з сторінок букваря.

Вдячні батьки відзначили сторінки і уроки розвитку мовлення, присвячені сім’ї, родині. З букварем завзято вчилися не тільки батьки і учні, а навіть бабусі й дідусі і старші братики й сестрички. Віночки слів до кожної букви, не тільки урізноманітнювали і прикрашали уроки, а й зацікавлювали наших учнів. Діти називали уже відомі їм предмети і з задоволенням знайомились з новими. Знання, отримані на уроках природознавства, школярі мали можливість закріпити в цікавій та доступній формі на сторінках букваря. Важко було дітям, що прийшли до школи , не вміючи читати, були малоактивними на перших уроках. Та коли вони навчилися читати, змогли прочитати текст біля різнобарвних веселкових літер, як щасливо засяяли їх очі! А в святковий день прощання з Букварем вони ніжно гладили титульну сторінку, притискали до серця свого друга – першу книгу «Буквар» і отримавши дипломи, були раді подарункам – новим книжечкам, з якими також подружаться.

Спільними зусиллями вчителя, учнів, батьків нам вдалося успішно подолати новий етап шкільного життя. Дуже сподіваємося, що наша праця є  плідною і та основа, яку  ми дітям закладаємо з першого класу, в майбутньому  допоможе їм стати хорошими людьми, професіоналами своєї справи, досягти успіху, ставши гордістю батьків, вчителів, держави.

 

                                                Вчителі перших класів Новоселицької ЗОШ №3

                                                 Алла Слободян і  Алла Раца

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>