Тиждень права

                                        Правовик в дії

Школярі і весь педагогічний колектив Новоселицької ЗОШ №3 стали активними учасниками Всеукраїнського тижня права. Розпочався він традиційно: з участі шкільної команди у II етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства. Впевнену перемогу здобув учень 11 класу Олександр Плачинта, набравши переконливі 53 бали з 60-ти максимальних і посівши вже вдруге перше місце в районі. Учениця 10-го класу Раца Тетяна не добрала всього лише півтора бала до почесного першого, тому – на другому місці. Дев’ятикласниця Шугані Вероніка виборола третє місце.

Про це з гордістю проінформував Сергій Анатолійович Кока учасників лінійки, присвяченій відкриттю Тижня права. Учасники правового лекторію Сорокалітня Олена, Скриндіца Стас, Олександр Плачинта, Тетяна Раца розповіли присутнім про права людини в історії Української держави, а також підготували презентацію “Права дитини в Україні: стан і перспективи розвитку”

Родзинкою лінійки була участь в ній випускників школи, які починали свою правознавчу діяльність з тих же учнівських олімпіад, конкурсів, а тепер вони працюють в органах державної влади. Арсеній Лія Вікторівна майже десять років працює в Новоселицькій райдержадміністрації і каже, що пишається школою, вчителями, які заклали ґрунтовну базу знань для здобуття нею вищої юридичної освіти і, зокрема, для роботи в теперішній час за фахом.

Довганюк Максим Сергійович – старший секретар  Герцаївського місцевого суду, колишній випускник і в недалекому майбутньому успішний суддя ( в цьому переконана його вчителька з правознавства Кучерява С.І), розповів про проблеми захисту прав громадян України в теперішніх умовах. Дійсно невирішених проблем багато, але головне, що всі ми прагнемо і все зробимо для того,щоби в Українській державі її громадяни дійсно відчували себе захищеними.

На протязі тижня учні готували творчі роботи “Мої права та обов’язки”, “Права дитини в сім’ї”, які необхідно було захистити на уроці правознавства. Найбільш вдало з цим завданням справились Лукаш Олександр,  Альбін Євгенія, Ковальова Ольга, Маліношевська Аріна, Томнік Михайло, Унгуряну Тетяна, Сафта Анна, Довганюк Денис.

Та найактивніше працював “Правовик, який мав надати юридичну консультацію всім учням, вчителям, техпрацівникам школи з хвилюючих проблем. Питання були надзвичайно різні: чи мають право учні перездати семестрову або річну оцінку, чи має право підліток давати показання, як свідок ДТП, чи мають право учні ходити купатися на річку без батьків, чи можна взяти книжку в шкільній бібліотеці, якщо попередньо загубив, чи можна запросити на шкільну дискотеку друга, який навчався в іншій школі, чи можна використовувати дітей під час передвиборних компаній, чи можна відмовитись від харчування, в шкільній їдальні,чи можна відмовитись від прибирання території школи, якщо одягнений в дорогий одяг і взуття, чи може вчитель поставити незадовільну оцінку за незнання пропущеного матеріалу, у яких випадках учень має право піти з уроків тощо.

Для того, щоб отримати відповідь,треба було всього лише кинути записочку з питанням в скриньку, а далі – справа за “Правовиком”.

Почерпнути відповіді на поставлені питання могли і самі учні, скориставшись книжковою виставкою “10 грудня – Всесвітній День захисту прав людини” про права людини та іншої літератури на правову тематику.

Прес – служба  Новоселицької ЗОШ №3

                                                                                           

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>