День української писемності та мови

                                  У мові – уся доля народу

9 листопада  в нашій школі пройшла лінійка  « Лунай , величне наше слово!»,присвячена Дню української писемності й мови . Лінійка  проводилося під девізом:  « Яке прекрасне рідне слово!
                  Воно – не світ, а всі світи».
   
                                                      В.Сосюра

Під час проведення лінійки  панував сприятливий морально – психологічний клімат . Учні школи з цікавістю дивилися на виступаючих, які  ознайомили їх з історієювиникнення письма, історією створення алфавіту, друкарства тощо. Також розповіли про Нестора Літописця, Петра Яцика про те, що сучасна українська літературна мова пов’язується з конкретною датою – виданням «Энеїди»Котляревського в 1798 році. У 1840 році вперше було видано твори   Т.Г. Шевченка. З того часу українська мова стала на важкий, але плідний шлях розвитку . На цьому шляху і перепони , і заборони , і кров та сльози найкращих українських синів .
У мові – уся доля народу . Без неї немає нас, як народу,
немає минулого, немає  й майбутнього. Слово рідне ввібрало в себе віковічний плин Дніпра , шурхіт колосся , шепіт діброви , спів соловейка , пісню трударя на важкій ниві.
Ми  думаємо , що надовго залишиться в пам’яті учнів ця лінійка. А фотографії присутніх будуть підтвердженням нашого зближення, родинного єднання в сім’ї вольній , новій і той великий подвиг , який завершили першопрохідці у справі писемності і друкарства , назавжди залишиться неперевершеним для  всіх сучасних і майбутніх поколінь .

Як добре, земле українська,

Що кращії твої сини

Плекають мову славнозвісну

На творчій, ясній глибині…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>