Як успішно здати ЗНО з хімії

Як успішно здати ЗНО з хімії

(методичні рекомендації щодо складання ЗНО з хімії)

 

Нещодавно відбулося пробне тестування.

Учні мали змогу перевірити свій рівень знань з того чи іншого предмету, перевірили, як раціонально розподілити час, психологічно себе налаштувати.

До тестування залишається мало часу, буквально лічені дні.

На що звернути увагу? До чого бути готовим?

За результатами пробного тестування можна зробити висновки, що тести не надто важкі. Завдання з хімії на рівні минулих років.

Але є нюанси…

По-перше, потрібно бути повністю сконцентрованим. Бо варіанти відповідей часто дуже схожі, і можна легко заплутатися. Тому спочатку потрібно виключити два із чотирьох варіантів відповідей, а потім із двох варіантів відповідей, які залишилися, визначити правильну.

По-друге, треба налаштувати себе на серйозну роботу. Бо тестові завдання містять питання загальної, неорганічної і органічної хімії. Завдання бувають комбінованими, які вимагають знань основних хімічних понять і глибокого хімічного мислення.

По-третє, для того, щоб впоратися з тестами, учень повинен знати всі розділи хімії, якщо не досконало, то майже досконало. Адже питання в тестах, які вивчаються протягом вивчення всього шкільного курсу хімії з 7 по 11 класи включно. Тому варто готуватися не лише за шкільною програмою, а й додатково, особливо тим випускникам, які вивчали хімію на рівні стандарту.

По-четверте, при розв’язуванні розрахункових задач заборонено користуватися калькулятором, тому необхідно бути уважним при математичних розрахунках, від яких залежить правильність розв’язку задачі. Тому, за можливості необхідно себе перевіряти, проводячи перевірку розв’язку на кожному етапі.

По-п’яте, треба не відволікатися і вміти швидко переключатися з одного розділу на інший, з одного виду діяльності на іншу.

Завдання ніби й не дуже важкі, але обмеження в часі дещо втомлює, тому необхідно налаштувати себе на плідну, а головне результативну роботу, адже зовнішнє незалежне тестування – найоптимальніша форма оцінки знань. І пам’ятати, що прохідний бал з профільного предмету – 140 балів, а для решти предметів залишається на рівні 124 бали.

ЗНО відбудеться за графіком з 15 травня до 7 червня.

І перше ЗНО з хімії – 15 травня.

Залишилося лише побажати успіху цьогорічним учасникам тестувань, які повинні підтвердити ті знання, які надалися учителем, виправдати надію батьків. І звичайно, бути впевненими в собі і не розгубитися, сконцентруватися, коли перед вами покладуть тестовий зошит та бланки відповідей.

Розуму, терпіння й уважності!

Бажаю успіху!

 

 Бурлака З.М.

 Заступник директора з НВР,

 вчитель хімії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>