Тиждень історії

З 20 по 25 лютого в Новоселицькій ЗОШ №3 тривав тиждень історії предметні тижні були проведені згідно плану роботи школи на 2011-2012 н.р. вже цього річ відбувся тиждень світової літератури у першому семестрі і ось у другому семестрі відбувся тиждень такого цікавого предмету, як історія. За планом, складеним вчителями історії – Дроздовською С.А. та Кучерявою С. І. , протягом тижня відбулися різноманітні заходи, виставки, конкурси, зустрічі, екскурсії, експозиції та вечори.

Однією зі складових плану роботи тижня історії була виставка творчих робіт учнів. Це роботи, які зайняли призові місця у районних та обласних конкурсах  «До оберегів відродження», «Мій рідний край – моя земля», «Історія міст і сіл України», «Новоселиці – 555», а також роботи учнівської творчості Новоселицької ЗОШ №3. Учні школи з інтересом читали та вивчали ці роботи протягом тижня історії.

Готуючись до тижня історії учні Новоселицької ЗОШ №3 створили велику кількість проектів з предмету. У дітей різних вікових категорій (5-11класів) викликало неабиякий інтерес робота над створенням цих проектів. Ще більш цікаво пройшли захисти цих проектів. Теми були різноманітними, як з історії України та і з всесвітньої історії. Протягом тижня всі проектні роботи учнів були виставлені на огляд всієї школи. Діти з великим зацікавленням роздивлялися та читали всі проектні роботи.

 

Одним із заходів запланованої роботи тижня історії були виступи на годинах спілкування у 2 – 4х класах учениць 9х класів – Раца Т. та Руснак Е. з темами робіт «Права та обов`язки дітей України», « Історія України. ЇЇ шлях та символіка». Учениці відвідали та провели цікаві бесіди не в одному класі. Малеча слухала їх із зацікавленістю.

 

       20.02.12 у Новоселицькій ЗОШ №3 була оголошена операція «Посилка». Це акція, яка була проведена в контексті тижня історії та до свята 23 лютого – Дня захисника Вітчизни. Діти 5-6 класів здійснили поїздку на прикордонну заставу села Тарасівців. Цю поїздку організували вчитель  історії – Дроздовська С. А. та педагог-організатор — Руснак В. І. Діти зібрали гарні подарунки , листівки, солодощі і залюбки привітали воїнів-контрактників прикордонної застави. В свою чергу, прикордонники надали можливість учням побачити все те, чим живуть захисники. Хлопці із задоволенням одягали та збирали автомати, дивились, що вміють робити собаки – охоронці, тримали в руках справжню зброю, школярі та прикордонники залюбки сфотографувались на згадку про відвідини. Діти повернулись додому, знаходячись під враженням від побаченого.

 

Завершальною складовою  тижня  історії в школі став вечір для старшокласників, який проходив у формі засіданні клубу веселих і винахідливих істориків на тему: «Часи не вибирають, в них живуть та помирають»

Змагання між собою збірні команди 9-их, 10-их, 11-их класів паралелі «А» під назвою «Фаворити» та збірна команда 9-их, 10-их, 11-их класів «Б» під назвою «Геродоти».

Учасником гри довелося пройти сім випробувань:

«Мій рідний край, моя земля» (домашнє завдання, готували презентації)

«Що? Де? Коли?»

«Жили чи не жили»

«Фантастичне меню»

«Капітани»

«Історичний портрет»

Кожен із названих турів змагань потребував багато знань і умінь,  випереджали за кількістю балів то «Геродоти» то «Фаворити». Але остаточно  перемогла дружба.

 

24 лютого 2012 року у Новоселицькій ЗОШ в контексті тижня історія відбулася святкова урочиста лінійка «Україна. Історії. Символіка», яку підготувала вчитель історії Дроздовська С.А. В гарно прибраній залі була зроблена експозиція «Видатні постаті України», виставка «Символіка України». Учні 9 -11 класів та учениці 2 -4 класів, які були одягнуті у національні костюми розповіли присутнім про історію України, про її символіку, про її красу. У виконанні учениці 5 – А класу Лупу Аріши та учениці 8 – А класу Антонійчук Катерини прозвучали пісні про Україну. Хореографічний колектив під керівництвом вчителя хореографії Кодряну А. І. виконали український привітальний танець. Протягом святкової лінійки демонструвалися слайди та відеоролики про історію, символіку, красу України. Вчитель історії Дроздовська С.А. своїми вдалими коментарями робила єднальний ланцюжок у всій святковій лінійці між минулим та сучасним нашої держави – України.

У святковій лінійці брали участь учні: Гладка А.(2-А), Тодерішина А. (2-А), Рудько О. (2-А), Козубовська М. (3-А), Кучерява(3-А), Галак А.(3-А),Глігор Є. (4-А), Криган А. (4-А), Істратій Ан. (4-А), Істратій Ам. (4-А) Раца А. (4-А), Лупу А. (5-А), Лупу І. (9-А), Мельник В. (9-А), Беженар Д. (9-Б), Рошка Є. (9-Б), Скриндіца С. (10-А), Обершт С. (11-Б), Кучерявий Р. (11- А)

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>