Тиждень інклюзивної освіти

Відповідно плану роботи Новоселицького ліцею №3 на 2022/2023 навчальний рік проведено тиждень інклюзивної освіти, який проходив з 28.11.2022 р. по 05.12.2022 р., Під гаслом «Дивіться на нас, як на рівних».  Протягом тижня вчителі, асистенти вчителів, учні та батьки ознайомилися з принципами та завданнями інклюзивної освіти, методами виховання у школярів почуття милосердя, добра, чуйності до дітей з особливими потребами. Спільними зусиллями прийшли до твердження, що кожна людина в житті може бути щасливою.

У рамках проведення тижня, учні ліцею були задіяні в різноманітних заходах, метою яких було визначити, що являє собою толерантність та інклюзія, яким чином ці  поняття прокладають шлях до суспільства з рівними можливостями, створити позитивний клімат в інклюзивних класах, закладі, розвивати увагу, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження.

У ході тижня були проведені: виховна година «Відкриймо серце для добра» (у 8-Б кл.) з переглядом відеофільму «Одягни блакитне: 2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм», створеного працівниками Новоселицького ІРЦ,  бесіда «Можливості обмежені – здібності безмежні» (у 2-Б кл.) з демонстрацією тематичних мультфільмів,  години спілкування «Мені це потрібно, адже я такий як ти» (у 4-Б кл.) та «Кожна людина – унікальна і неповторна особистість» (у 8-Б кл.), урок етики  спільно з учителем та асистентом учителя на тему: «Дружба» (у 5-В кл.). Був проведений інклюзивний лекторій на тему: «Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства рівних можливостей», який організувала і підготувала група старшокласників (на базі 10 класу).   Вчителі та асистенти вчителів взяли участь у проведенні круглого столу «Співпраця асистента вчителя та вчителів-предметників при здійсненні моніторингу навчальних досягнень дитини з ООП за І семестр», під час якого обмінялися думками щодо результативності впровадження інклюзії в ліцеї. Була організована і проведена виставка «Люди з особливими потребами, які змінили світ», а також виставка авторських робіт (малюнків) учениці з ООП 8-Б класу «Наші таланти».

Тиждень був насиченим, змістовним, цікавим та емоційним.

Також хочеться сказати, що дітей з особливими потребами, які знаходяться на інклюзивній формі навчання,  ми залучаємо до шкільного життя не тільки в рамках тижня інклюзивної освіти, насправді це відбувається постійно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>